انواع نمای چوبی ویلا : کدامیک مناسب شماست؟

استفاده از چوب با کیفیت و مرغوب در نمای ویلا، در زیبایی و افزایش کیفیت ساختمان نقش بسیار زیادی دارد. با استفاده از چوب های با کیفیت، می ‌توان زیبایی و شکوه ویلا را به گونه ای افزایش داد که ارزش ملک تا حد بسیار زیادی بالا رفته و نظر هر فرد بیننده ای را به خود جلب کند. همچنین چوب های با کیفیت و مرغوب در برابر عوامل آب و هوایی، حشرات و تغییرات دما مقاومت و طول عمر بیشتری دارند. امروزه چوب ترمووود و چوب پلاست در بین انواع مختلف متریال ها برای پیاده سازی نمای چوبی ویلا طرفداران بیشتری دارند. در این مقاله این دو نوع نمای چوبی ویلا با کیفیت را معرفی و بررسی می کنیم.

معرفی انواع نمای چوبی ویلا

انواع نمای چوبی ویلا

چوب های بسیار متنوع و زیادی وجود دارند که هر کدام مصارف و ویژگی های خاص خود را دارند. امروزه به دلیل زیبایی چوب و قابلیت هماهنگ شدن آن با سبک های مختلف دکوراسیون، افراد بسیاری از این متریال برای طراحی دکوراسیون خارجی و نمای ویلای خود استفاده می کنند. در این بین شناخت چوب های با کیفیت و استفاده از مدل های با دوام و مقاوم آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. همانطور که گفتیم چوب های ترمووود و چوب پلاست به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارند به عنوان بهترین مصالح برای پیاده سازی و اجرای نمای چوبی ویلا شناخته می شوند. در ادامه مطب ترمووود و چوب پلاست را بررسی و معرفی می کنیم.

1. نمای ترموود

نمای ترموود در ویلا

نمای ترموود یکی از انواع نما های چوبی است که به دلیل طبیعی بودن و زیبایی ظاهری در کنار مقاومت بالا، طرفداران بسیاری دارد. از ترموود علاوه بر ساخت نمای چوبی ویلا، برای طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان و سازه های چوبی با کیفیت و با دوام نیز استفاده می شود. به دلیل تغییر ساختار داخلی چوب در زمان تولید ترمووود و افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت، این چوب نسبت به سایر چوب های طبیعی از مزایای بیشتری برخوردار است. ترمووود در برابر ترکیدگی، رطوبت، پوسیدگی، نور خورشید و نفوذ حشرات و ریز ارگانیسم ها مقاوم است و بر خلاف سایر چوب ها و مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان، طول عمری بالای 30 سال دارد.
چوب ترمو در برابر تابش مستقیم و مداوم نور خورشید دچار رنگ پریدگی و آسیب نمی شود. نمای ترموود پایداری ابعادی بسیار بالایی نیز دارد. این پایداری به معنای کاهش تورم و انقباض چوب در مقابل تغییرات رطوبت است که باعث حفظ زیبایی ظاهری نمای ویلا می‌ شود. همچنین ترمووود به دلیل تنوع رنگ و طرح بالا به راحتی با انواع سبک های نمای ویلا و ساختمان هماهنگ می شود و فضایی دل نشین و زیبا را ایجاد می کند.

2. نمای چوب پلاست

نمای چوب پلاست در ویلا

همانطور که می دانید چوب پلاست بر خلاف چوب ترمو نوعی چوب مصنوعی است که از ترکیب چوب و پلیمر های پلاستیک تولید می شود. چوب پلاست نیز به دلیل دارا بودن پلاستیک، در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم و با دوام است و دچار آسیب و پوسیدگی نمی شود. همچنین در این متریال زیبایی طبیعی چوب با مقاومت ذاتی پلاستیک ترکیب شده است که باعث شده تا افراد بسیاری از جمله معماران و طراحان ساختمان به استفاده از این ماده برای طراحی و اجرای نمای چوبی ویلا روی بیاورند.
چوب پلاست نیز مانند ترمووود در برابر نور خورشید مقاوم است و زیبایی ظاهری خود را از دست نمی دهد. همچنین چوب پلاست در نمای ساختمان و ویلا در برابر رطوبت و آب دچار پوسیدگی و آسیب نمی شود. از طرفی استفاده از نمای چوب پلاست به معنای کاهش استفاده از چوب طبیعی است که در نتیجه باعث حفظ منابع جنگلی و محیط زیست می شود.

کدام نوع نمای چوبی ویلا مناسب شماست؟

مقایسه چوب ترموود و چوب پلاست برای نمای ویلا

برای انتخاب مناسب ترین نمای چوبی ویلا، در نظر گرفتن عواملی مانند نوع آب و هوا و شرایط محیطی محل ساختمان بسیار مهم هستند. در ادامه مطلب با توجه به شرایط محیطی، ترمووود و چوب پلاست را برای طراحی و ساخت نمای چوبی ویلا مقایسه می کنیم.

  • آب و هوا: اگر منطقه مورد نظر آب و هوای مرطوبی داشته و یا در معرض بارش باران شدید قرار دارد، استفاده از ترموود برای نما می ‌تواند گزینه مناسب تری باشد. ترموود به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت، تغییرات آب و هوایی و ترکیدگی، برای مناطقی با شرایط آب و هوایی مرطوب بسیار کاربردی است.
  • مقاومت و دوام: هر دو نوع چوب ترموود و چوب پلاست دارای مقاومت و دوام بالایی هستند. با این حال چوب پلاست به دلیل ترکیب پلاستیک در ساختار خود می ‌تواند در برابر تغییرات آب و هوا و حشرات مقاومت بیشتری داشته باشد.
  • زیبایی طبیعی: چوب ترموود و چوب پلاست دارای ظاهری طبیعی و زیبا هستند. اما چوب ترموود به دلیل استفاده از چوب خالص و طبیعی در زمان تولید آن، ظاهری زیبا و شبیه به چوب درختان دارد و باعث افزایش زیبایی ظاهری نمای ویلا می شود.
برای اطلاع از قیمت و خرید چوب ترمو ارزان و با کیفیت میتوانید با کارشناسان پویان وود در تماس باشید.

با توجه به موارد فوق و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، اگر منطقه مورد نظر شما آب و هوای مرطوبی دارد، نمای ترموود بهترین گزینه خواهد بود. اما اگر شرایط آب و هوایی معتدل ‌تر است و رطوبت محیط نیز کمتر است، هر دو نوع چوب ترموود و چوب پلاست می ‌توانند گزینه‌ های مناسبی برای نمای چوبی ویلا باشند و با توجه به سلیقه و بودجه شخصی می توانید از بین این دو محصول انتخاب کنید.

چرا نمای ترموود بهترین نمای چوبی ویلا است؟

نمای ویلای چوبی

نمای ترموود به دلیل مزایای زیادی که دارد، به عنوان یکی از بهترین گزینه ‌ها برای نمای چوبی ویلا شناخته می‌ شود. در ادامه مطلب برخی از مزایا و مهم ترین دلایل استفاده از نمای ترموود برای ویلا را ذکر می کنیم.

  • مقاومت در برابر رطوبت: ترموود در طی قرار گرفتن در یک فرآیند حرارتی خاص که باعث حذف رطوبت آن می‌ شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی کسب می کند. این ویژگی باعث می‌ شود نمای ترموود در مناطقی با آب و هوای مرطوب یا باران زیاد دچار ترکیدگی و تغییر سایز یا پوسیدگی نباشد.
  • مقاومت در برابر حشرات و قارچ‌ ها: چوب ترموود مقاومت بسیار بالایی در برابر حشرات و قارچ ‌ها دارد. این ویژگی باعث می ‌شود نمای ترموود در مقابل حملات حشرات مختلف مانند سوسک‌، مورچه‌ و موریانه دچار آسیب نشود و از تخریب ساختمان جلوگیری کند.
  • دوام و عمر طولانی: با توجه به مقاومت بالای ترموود در برابر رطوبت، حرارت و حشرات نمای ترموود دارای طول عمر بالایی است. این طول عمر و دوام بالا باعث کاهش چشمگیر هزینه های مالی و زمانی تعمیر و تعویض نمای ساختمان می شود.
  • ظاهر زیبا و طبیعی: ترموود از چوب طبیعی استخراج می ‌شود و ظاهری زیبا، گرم و طبیعی دارد. الگو های چوب در ترموود حفظ شده که باعث افزایش زیبایی ظاهری نمای چوبی ویلا می شود. همچنین ترموود در انواع رنگ ‌ها و طرح های مختلف قابل دسترس است که به خریدار امکان می ‌دهد بهترین و مناسب ترین نوع ترمووود متناسب با دکوراسیون ویلای خود را انتخاب کند.

نمای ویلای چوبی

با توجه به مزایا و دلایل فوق نمای ترموود به عنوان بهترین گزینه برای نمای چوبی ویلا به ویژه در مناطقی با آب و هوای مرطوب و شرایط محیطی سخت شناخته می ‌شود. با انتخاب نمای ترموود، می ‌توانید از ظاهر زیبا و طبیعی چوب لذت ببرید و در عین حال از دوام و عمر طولانی آن برای ویلا خود بهره ‌برده و محیطی شیک و مدرن را ایجاد کنید. با این حال بسیار مهم است که از مراکز معتبر ترمووود با کیفیت و با دوامی را تهیه کنید.
یکی از بهترین مراکز تولید و فروش انواع ترموود مرغوب و قیمت مناسب، مجموعه پویان وود است که با سابقه طولانی در زمینه تولید انواع ترموود، فروش تایل ترمووود، لمبه چوبی و … به عنوان یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز خرید نمای چوبی ویلا شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه قيمت چوب ترمو مراجعه کنید.

نتیجه گیری

نمای ویلای چوبی

ویلا هایی که با ترمووود دیزاین و طراحی می شوند، بر خلاف بسیاری از ویلا های دیگر جزو خانه ها و ساختمان های لاکچری و مدرن شناخته شده و ازش مالی بالایی کسب می کنند. از طرفی تراش کاری و طراحی سازه های متنوع و مختلف با ترمووود بسیار راحت است. از این رو می توان به راحتی مدل های مختلف نمای چوبی ویلا را با استفاده از این متریال ارزشمند و مقاوم طراحی و پیاده سازی کرد. همچنین می توان به راحتی ترمووود را با سیر مصالح مانند شیشه، سنگ، فلز و … ترکیب کرد و یک نمای ترکیبی و شیک را برای ویلا ایجاد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *