کفپوش خانه در 1 ساعت بدون نیاز به نصاب!

نصب کفپوش در 1 ساعت

کفپوش ترموود یکی از جدید ترین و پر طرفدار ترن مصالحی است که اخیرا در صنعت ساختمانی مورد توجه و استفاده مردم قرار گرفته است. از کفپوش های ترمووود در دیزاین دکوراسیون خارجی ساختمان مانند کفپوش تراس، روف گاردن و … بیشتر استفاده می شود. زیرا در برابر آسیب های محیطی مقاوم هستند و زیبایی خاصی نیز به محیط می بخشند. با این حال بسیاری از افراد تصور می کنند که نصب کفپوش ترمووود ختما باید توسط نصاب های حرفه ای انجام شود و نیازمند زمان و هزینه زیادی است.

در حالی که به دلیل راحتی در اجرای تایل های ترمووود می توان به راحتی و در کمترین زمان توسط خود فرد نصب اجرای آن را انجام داد. اگر شما هم به دنبال یادگیری روش نصب کفپوش ترمووود در هر فضایی از خانه تان هستید، در این مطلب با ما همراه باشید تا مراقبت ها، مراحل و ابزار و زیر سازی مناسب برای نصب تایل ترمو را بیان کنیم.

مزایای نصب کفپوش توسط خودتان

نصب کفپوش ترموود توسط خود فرد در زمان و به راحتی مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • صرفه جویی در زمان
 • کاهش هزینه های نصب و اجرا توسط نصاب
 • مطمئن بودن از کیفیت نصب
 • یادگیری مراحل و تعمیر در زمان نیاز

مواد و ابزار های موردنیاز برای نصب کفپوش در 1 ساعت

برای نصب راحت کفپوش های ترمو در زمان یک ساعته نیاز به استفاده از یک سری ابزار دارید که بتوانید درست و اصولی تایل های ترمو را نصب کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. ابزار های مورد استفاده برای نصب کفپوش ترمووود شامل موارد زیر هستند:

1- تایل ترمووود :

اصلی ترین ماده برای ساخت و نصب کفپوشی زیبا و با دوام در خانه، تایل های ترمووود هستند که در ابعاد و پروفیل های مد نظر با رنگ بندی طبق سلیقه خودتان، می توانید ان ها را خریداری کنید. هنگام خرید تایل ترمووود از اعتبار فروشنده و کیفیت محصول اطمینان خاطر حاصل کنید تا بتوانید در دراز مدت از کفپوش خود استفاده کنید.

برای خرید و اطلاع از قیمت بهترین تایل ترموود با نازل ترین قیمت با ما در ارتباط باشید

2- زیره پلاستیکی :

مهم ترین ابزار در تایل های ترمووود زیره پلاستیکی آن ها است که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. زیره پلاستیکی باعث عبور جزیان هوا از زیر تایل ها می شود و از آسیب به آن ها جلوگیری می کند. جنس زیره پلاستیکی باید با دوام، محکم و با کیفیت باشد.

3- پیچ ها و یراق مورد نیاز :

جنس پیچ های به کار رفته در نصب کفپوش ترمووود باید گالوانیزه و ضد آب باشد تا با زنگ زدگی در دراز مدت باعث آسیب به چوب و کفپوش نشود.

4- رنگ مخصوص :

برای افزایش مقاومت و زیبایی تایل های ترمووود می توانید آن ها را توسط رنگ های مخصوص ترمو رنگ آمیزی کنید.

آماده سازی فضا برای نصب کفپوش

قبل از نصب کفپوش تایل ترمو باید محیط را آماده سازی کنید تا طول عمر کفپوش افزایش یابد و نصب آن نیز راحت تر شود. برخی از این موارد برای آماده سازی قبل از نصب ترمو در ادامه مطلب بیان می شوند.

 • تمیز کردن فضا
 • حذف کفپوش های دیگر از کف
 • استراحت دادن به مدت 48 ساعت به تایل ها تا با شرایط محیط هماهنگ شوند.
 • شستشوی کف و خشک کردن آن
 • اندازه گیری دقیق ابعاد برای جلوگیری از هدر رفت یا کمبود تایل

دقت کنید که بعد از خرید و قبل از نصب تایل های ترمووودف به آن ها به مدت دو روز استراحت بدهید تا برای نصب آماده شوند، با شرایط محیط وفق پیدا کنند و از ورم و باد کردگی آن ها جلوگیری شود.

مراحل نصب : راهنمای گام به گام

نصب تایل های ترمووود بسیار راحت هستند و نیزا به حضور و کمک گرفتن از نصاب وجود ندارد. برای اینکه بتوانید نصب تایل های ترمووود را در زمان 1 ساعت انجام دهید مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا متراژ فضای مد نظرتان را اندازه گیری کنید و طبق آن تعداد دقیق تایل های ترمو را با پروفیل های مد نظرتان را خریداری کنید.
 2. اگر کفپوش دیگری در مکان مد نظر دارید، ان را برداشته تا نصب کفپوش ترمووود راحت تر باشد.
 3. مکان نصب را شسته و خشک کنید تا محل نصب کفپوش تمیز باشد.
 4. تایل های ترمووود توسط زیره های پلاستیکی به یکدیگر متصل می شوند. این زیره ها دارای زبانه و فاق هستند. تایل ها کنار هم قرار دهید و زبانه های آن ها درون یکدیگر جاسازی کنید.
 5. با استفاده از پیچ های ضد آب محل اتصال ان ها را محکم کنید.

اگر نیاز به جا به جایی یا تغییر مکان تایل های ترموود داشتید، به راحتی می توانید آن ها را باز کرده و در مکانی دیگر مورد استفاده قرار دهید.

اشتباهات رایج هنگام نصب کفپوش تایلی ترموود

با اینکه نصب تایل ترموود بسیار راحت است و هر فردی به تنهایی می تواند آن را در محل مد نظرنصب کند، ولی برخی افراد هنگام اجرای تایل ترمووود برخی اشتباهات رایج را انجام می دهند که در طولانی مدت، باعث آسیب به کفپوش های ترمو می شود. این اشتباهات را در ادامه مطلب بیان می کنیم تا شما نیز درگیر آن ها نشوید.

1. آماده سازی اشتباه برای کف و زیر سازی

همانطور که گفتیم برای نصب تابل ترمو باید کفپوش های دیگر را حذف کنید. همچنین فضای مد نظر باید تمیز و خشک باشد.

2. شروع نصب بدون وفق دادن تایل ها

یکی از مهم ترین مراحل نصب، استراحت دادن به ترمووود است. چوب ترمو باید با محیط قبل از هر گونه نصب وفق پیدا کند تا آسیبی مانند باد کردگی و … به آن وارد نشود.

3. فاصله نادرست بین کاشی ها

با توجه به متراژ فضا و ابعاد تایل های ترمو، باید استاندارد های فاصله بین تایل ها و کاشی های ترمو را رعایت کنید تا فشاری به ان ها وارد نشود و به راحتی جریان هوا در بین آن ها حرکت کند.

4. برش دادن غلط تایل ها

با برش غلط ابعاد تایل ها، فضای مد نظر از لحاظ ظاهری نیز زشت می شود. همچنین نصب ان ها سخت تر شده و باید تعویض یا تعمیر دوباره انجام دهید.

شرایط و نحوه نگهداری از کفپوش ترموود تایلی

برای نگهداری تایل های ترمووود و کفپوش ترمو مانند هر متریال ساختمانی دیگری باید یک سری نکات را رعایت کنید تا طول عمر سازه خود را افزایش دهید. با اینکه چوب ترمووود مقاومت بسیار بالایی در برابر آسیب های محیطی مانند رطوبت، نور خورشید، حشرات، قارچ و کپک ها، تغییرات دما، اتش و … دارد ولی در هر صورت نیاز به نگهداری دارد.

به صورت کلی مراقبت های تایل ترمووود با توجه به نصب آسان تر و زیبایی بیشتر نسبت به سایر مصالح ساختمانی بسیار کمتر است. نکات نگهداری از کفپوش ترموود تایلی برای طول عمر و دوام بیشتر آن شامل موارد زیر است:

 • از کشیده شدن وسایل سنگین و زمخت روی ان ها جلوگیری کنید. با اینکه ترموود مخصوصا ترمو رنگ آمیبزی شده در برابر خراشیدگی مقاوم است ولی در مواجهه با وسایل بسیار سنگین باید از ان مراقبت کرد تا به طاهر آن آسیبی نرسد.
 • از قرار دادن وسایل بسیار سنگین روی ان به مدت طولانی نیز خودداری کنید تا ترک خوردگی و شکستگی روی سطح تایل ترمو ایجاد نشود.
 • با اینکه چوب ترمو ضد آب است و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد، ولی در هر صورت باید از قرار گیری آن به صورت طولانی مدت و دائم در معرض رطوبت جلوگیری کنید.
 • زیر سازی تایل های ترموود را به درستی و اصولی انجام دهید که جراین آب از آن عبور کرده و به فاضلاب ریخته شود. همچنین عبور هوا به راحتی انجام شود که باعث خشک شدن و عدم پوسیدگی در آن ها شود.

سوالات متداول درباره نصب کفپوش تایلی

نصب تایل های ترمووود برای فضا هایی مانند تراس، بالکن، روف گاردن و … به راحتی و سریع انجام می شود. ولی به طور کلی به متراژ فضا نیز بستگی دارد. به طوری که در محیط های با متراژ بالا، نصب ترمو زمان بیشتری نیازمند است.

به دلیل دوام و استحکام بالای چوب ترموود می توان به راحتی از تایل های ترمو در محیط های پر رفت و آمد به شرط رعایت نکات قبل و بعد از نصب و مراقبت های آن، استفاده کرد. رنگ آمیزی تایل ترمو نیز در این شرایط به دوام آن کمک بسیاری می کند.

نصب تایل های ترمووود در زمان کم و با هزینه کم بدون نیاز به استخدام نصاب انجام می شود. کفپوش های دیگر مانند پارکت و … نیاز به حضور نصاب های حرفه ای و صرف زمان زیادی دارد که این روند باعث افزایش هزینه ها نیز می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *