استاندارد ضخامت ترموود نما چقدر است؟

ضخامت ترموود نما

استفاده از ترموود به عنوان یکی از بهترین مصالح ساختمانی در نما به دلیل استحکام، مقاومت و زیبایی آن، به طور گسترده ‌ای در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گرفته است. ترموود به علت مزایای بیشماری که دارد، به سرعت به یکی از پر طرفدار ترین مصالح ساختمانی برای نما تبدیل شده است.

استاندارد ضخامت ترموود نما، مجموعه ‌ای از دستور العمل ‌ها و مشخصات فنی است که توسط سازمان‌ و انجمن ‌های مربوطه تدوین شده و به منظور اطمینان از کیفیت و عملکرد بهینه ترموود در نمای ساختمان به کار می ‌رود. در این مطلب بهترین ضخامت برای نمای ترمووود را به همراه بهترین نوع ترمووود معرفی می کنیم.

بهترین ضخامت ترموود نما چقدر است؟

ابعاد ترموود نما

انتخاب ضخامت ترموود نما مناسب و استاندارد بستگی به شرایط محیطی و نیاز های خاص هر پروژه دارد. در ادامه مطلب برخی از رایج ترین ضخامت های مورد استفاده برای ترمووود در نمای ساختمان را بیان می کنیم.

1- ضخامت 16 میلی ‌متر

این ضخامت برای مناطقی با آب و هوای خشک و میزان تردد کم مناسب است. اگر پروژه شما در منطقه‌ ای با بارش کم و رطوبت پایین قرار دارد، این ضخامت بهترین انتخاب برای انجام نمای ترموود است.

2- ضخامت 19 میلی ‌متر

این ضخامت برای مناطقی با آب و هوای مرطوب است. اگر پروژه شما در منطقه‌ای با بارش متوسط و رطوبت معتدل قرار دارد بهتر است از ترمووودی با ضخامت 19 میلی متری استفاده کنید.

3- ضخامت 26 میلی ‌متر

ترمووود با ضخامت 26 میلی متر برای مناطق پر باران و بسیار مرطوب مناسب است. این نوع ترمووود برای نمای آپارتمان ها و ویلا ها کاربرد بسیاری دارد.

4- ضخامت 42 میلی ‌متر

بیشترین ضخامت ترموود نما 42 میلی متر است که مقاومت و دوام بسیار بالایی دارد. این نوع ترمووود به راحتی و در معرض رطوبت، نور خورشید و … دچار آسیب و خرابی نمی شود.

بهترین ترموود برای نما چیست؟

الوار ترموود

ترموود گره پروانه (Thermowood Grade A) یکی از بهترین انواع ترموود برای نما محسوب می شود. فرآیند ترمو سازی این چوب باعث افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت، تغییرات دما و حشرات می‌ شود. دلیل نام گذاری این نوع ترمووود به دلیل وجود گره هایی شبیه به بال های پروانه در عرض الوار های چوب است.

این مدل چوب ترمو زیبایی خاصی دارد و نمایی بسیار چشم گیر و زیبا را به وجود می آورد. ترموود گره پروانه دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت است. این ویژگی باعث می‌ شود که این چوب در برابر جذب و تغییر حجم به دلیل رطوبت حساسیت کمتری داشته باشد و احتمال تغییر شکل، ترک خوردگی و تورم آن کاهش یابد.

همچنین ترموود گره پروانه دارای مقاومت بالایی در برابر تغییرات دما است. این ویژگی باعث می ‌شود که چوب در برابر تغییرات دمایی شدید و تنش‌ های حرارتی دچار تغییر شکل و ترک خوردگی نشود. ترموود گره پروانه در برابر قارچ زدگی و نفوذ حشرات نیز مقاوم است.

عرض چوب ترموود

این ویژگی ها در کنار ظاهر زیبا و خاص آن باعث شده تا روزانه به تعداد طرفداران و کاربران این نوع چوب افزوده شود. ضخامت ترموود نما گره پروانه به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت، تغییرات دما، حشرات و قارچ ‌ها بالا و پایدار و طول عمر بالایی نیز دارد. با وجود تمام این ویژگی ها، نکته مهم در استفاده از انواع ترمووود از جمله گره پروانه، خرید آن از مراکز معتبر و با سابقه است.

یکی از بهترین مراکز فروش چوب ترمو در تهران مجموعه پویان وود است که با ارائه محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب، به عنون برترین و معتبر ترین شرکت و کارخانه تولید و فروش ترموود نما شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید بهترین و مرغوب ترین ترمووود نما می توانید به صفحه قیمت ترموود مراجعه کنید.

اهمیت انتخاب ترموود مناسب برای نما

طول شاخه ترمووود

انتخاب ترموود مناسب برای نما اهمیت بسیاری دارد و می‌ تواند به طور قابل توجهی بر کاهش خسارات و افزایش دوام و عمر طولانی ساختمان تأثیر مثبتی بگذارد. در ادامه مطلب برخی از ویژگی های ترموود که باعث افزایش اهمیت آن برای استفاده در نمای ساختمان شده است را بیان می کنیم.

  • مقاومت در برابر عوامل زیستی : عوامل اصلی تخریب سطح نما شامل رطوبت، تغییرات دما، حشرات و قارچ‌ ها هستند. انتخاب ترموود مناسب با مقاومت بالا در برابر این عوامل، کاهش خطر تخریب نما و طول عمر بیشتر ساختمان را فراهم می‌ کند.
  • کاهش نیاز به نگهداری و تعمیرات : ترموود با ویژگی ‌های مقاومتی خود، نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری نسبت به چوب ‌های طبیعی دارد. انتخاب ترموود مناسب باعث کاهش هزینه‌ ها و زمان و تلاش مورد نیاز برای نگهداری و تعمیرات نما خواهد شد.
  • ظاهر زیبا و استثنایی : ترموود دارای ظاهری زیبا و جذاب است که به نمای هر ساختمانی شکوه و جذابیت خاصی می ‌بخشد. انتخاب ترموود مناسب با طرح و رنگ بندی زیبا، باعث افزایش زیبایی و جذابین ظاهر ساختمان و منطقه می شود.
  • پایداری در برابر تغییرات محیطی : ترموود در طی فرآیند ترمو شدن پایداری بالایی در برابر تغییرات رطوبتی و دمایی محیط کسب می کند. این ویژگی به معنای کاهش تغییر شکل، ترک خوردگی و تورم در ساختمان در پاسخ به شرایط محیطی است.

با توجه به این موارد، انتخاب ترموود مناسب برای نما می‌ تواند به طور قابل توجهی به کاهش خسارات و افزایش دوام و عمر ساختمان کمک کند. با استفاده از ضخامت ترموود نما مناسب برای نیاز و محیط ساختمان، می توانید دوام و طول عمر نمای ساختمان را تا حد بسیار زیادی افزایش داده و هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری را کاهش داده یا به طور کامل حذف کنید.

جمع بندی

انتخاب مناسب ترین و کاربردی ترین ضخامت ترموود نما برای بسیاری از افراد کاری دشوار است. در این مطلب سعی کردیم رایج ترین ضخامت های ترمووود را که در بیشتر ساختمان ها برای نما به کار برده می شود و از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار است، معرفی کنیم. در نظر داشته باشید که خرید ترمووود با هر ضخامتی باید از مراکز معتبر و شناخته شده ای مانند پویان وود انجام شود تا با قیمتی مناسب و ارزان، ترمووود با کیفیت و مرغوبی خریداری شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *